jkbc Zasady

 1. Głównym celem portalu JKBC jest doprowadzenie grupy osób do spotkania na żywo (w realu). Portal nie jest komunikatorem (który z założenia ma takie spotkanie zastąpić) a jedynie posiada mechanizmy i funkcjonalości, które ułatwiają spotkanie się grupy osób. Wprawdzie jedną z tych funkcji jest uproszczony czat, jakkolwiek ma on jedynie funkcję ustalania szczegółów spotkania, a nie forum dyskusyjnego. Czat działa tylko do momentu rozpoczęcia spotkania.
 2. Portal nie służy do dzielenia się zdjęciami, kolekcjonowania relacji z wypraw czy też nawiązywaniu wirutalnych znajomości. Służy do podtrzymywania spotkań w rzeczywistości nie-wirtualnej.
 3. Wszelkie powiadomienia wysyłane do użytkowników przez portal JKBC są za pośrednictwem wiadomości SMS takich jak wymienione poniżej:
  • Podczas logowania do serwisu - celem przepisania kodu weryfikacyjnego i identyfikacji użytkownika
  • Jeden z użytkowników grupy, do której należysz - dodał nowy termin spotkania
  • Nowy uczestnik przystąpił do terminu, do którego Ty już przystąpiłeś
  • Uczesnik terminu dodał plan szczegółowy spotkania (tylko niektóre typy grup na to pozwalają)
  Nie ma innnych przypadków, gdy portal JKBC wysyła SMSy użytkownikowi.
 4. Użytkownicy nie mają możliwości zobaczenia nawzajem swoich numerów telefonów. Nikt nie zobaczy Twojego numeru ani Ty nie będziesz miał takiej mozliwości. Portal JKBC jest pośrednikiem, który rozsyła wiadomości bez ujawniania danych ich adresatów ani nadawców.
 5. Aby przestać otrzymywać te informacje użyj opcji "opuść grupę". Aby przestać dostawać jakiekolwiek powiadomienia z JKBC - opuść wszystkie grupy. Możesz też wyczyścić wszystkie informacje wprowadzone przez Ciebie do JKBC używając opcji "usuń informacje o mnie".
 6. Dzięki komunikowaniu się z użytkownikami drogą wiadomości SMS - nie musisz instalować żadnej aplikacji. SMSy zawierają tylko informację o danej akcji, wszelkie dalsze szczegóły dostępne są na stronie grupy (lub konkretnego terminu spotkania) na portalu JKBC.
 7. Maksymalna ilość grup, do których może należeć użytkownik to osiem grup. Aby przystąpić do kolejnej, należy wypisać się z jednej z dotychczasowych. Idea nie polega na należeniu do bardzo wielu grup. Bardziej do monitorowania aktywności w kilku naprawdę interesujących.
 8. Gdy zalogujesz się na jakiejś przeglądarce, pozostaniesz tam zalogowany. Nie wylogowuj się, a nie będziesz musiał ponownie przepisywać kodu SMS przy kolejnych odwiedzinach serwisu.
 9. W JKBC nie używa się loginu i hasła. Aby zalogować się na innym urządzeniu (bądź po prostu innej przeglądarce) będziesz musiał ponownie przepisać kod weryfikacyjny z SMS.
 10. W profilu użytkownika widzisz wszystkie urządzenia, na których jesteś zalogowany. Możesz tam zdalnie wylogować się z urządzenia, nawet z tego, do którego już np. nie masz dostępu.